Irán – poklady Perzie


17-denný ... termín: 7. – 23. 10. 2017
12 × lokalita svetového dedičstva UNESCO
Cena pre účastníka: 2079 €

Programovo najhodnotnejšia cesta do Iránu na slovenskom trhu.


Nádherná, neobyčajne bezpečná krajina, ktorú cestovateľ pri systematickom poznávaní sveta nemôže obísť – Perzia, jedno z najbohatších historických dedičstiev našej planéty, ktoré spája kultúry Európy a Ázie. Mestské osídlenie tu bolo najmenej 4 tisícročia pred Kristom a od tých čias sú so štátnymi útvarmi na území dnešného Iránu nerozlučne späté dejiny takmer všetkých dôležitých civilizácií starého sveta: od Mezopotámie, cez ríšu Sumerov, staroveký Egypt, Babylon, grécky či rímsky antický svet, stredoázijských kočovníkov, arabských vládcov, až po otomanské impérium. Okrem výnimočných kultúrno-historických pamiatok však Irán poskytuje aj neobyčajnú rozmanitosť prírody: zasnežené hory i nekonečné roviny, púšte i husté lesy, úrodné pobrežie Kaspického mora i slnkom spálenú oblasť Perzského zálivu. Hoci osemdesiat miliónov Iráncov má extrémne rozmanitý etnický pôvod, spája ich povestná srdečnosť a pohostinnosť.

Z Teheránu sa vydáme na okružnú cestu dlhú takmer 5000 km, počas ktorej navštívime lokality ako Soltaniyeh, Ali Sadr, Čoga Zanbíl, Bisotún, Kermánšáh, Šúš, Šíráz, Persepolis, Pasargad, Yazd, Isfahán, Šúštár, Abyaneh, Qom a mnohé ďalšie. Súčasťou programu je aj turistika pre každého na vrchol Tochal (3957 m).

V cene je letecká doprava Viedeň – Teherán a späť, 16 × ubytovanie vo veľmi dobrých hoteloch, doprava mikrobusom po celej trase, doprava na letisko Schwechat a späť, domáci sprievodcovia a víza.