Madeira a Porto Santo


8-denný ... termín: 24. 9. – 1. 10. 2017
1 × lokalita svetového dedičstva UNESCO
Cena pre účastníka: 729 €Kvetinová záhrada Atlantiku, ostrov večnej jari má okrem nádhernej prírody aj niečo, čo nenájdete nikde inde na svete: počas stáročí, za cenu tisícov obetí boli vybudované v strmých svahoch vulkanických hôr zavlažovacie kanály „levadas“, popri ktorých vznikli uprostred tých najdivokejších scenérií prekvapivo nenáročné trekkingové trasy. A práve tie budú stredobodom nášho programu – na každý deň bude pripravený zaujímavý turistický program, ktorý sa prispôsobí zdatnosti skupiny. Oči sa vrchovato nasýtia pohľadmi na vodopády uprostred vavrínových lesov a ďalšej bujnej zelene, zrázne pobrežie s malebnými dedinkami a útesmi (vrátane najvyššieho v Európe), uvidíme bohaté botanické a tropické zahrady a parky, ochutnáme lahodnú madeirskú rybu espada či slávne víno „Madeira“ priamo vo výrobni, samozrejme bude príležitosť na kúpanie v Atlantiku. Za príplatok cca 80 eur možnosť fakultatívneho celodenného výletu loďou na neďaleký ostrov Porto Santo s úplne inou panorámou, slávnou 9-kilometrovou plážou a romantickými veternými mlynmi.

Rámcový program:
1. – 3. deň: Viedeň – Madeira. Návšteva jedinečnej ľudovej tržnice vo Funchal, výlet na Cabo Girao (jeden z najvyšších útesov na svete, takmer kolmých 600 m nad morom), trekking po náhornej planine Rabacal (Svetové dedičstvo UNESCO, krásna prechádzka večne zelenou krajinou s vavrínovými lesmi a lišajníkmi), návšteva svetoznámych botanických záhrad.
4. – 5. deň: vyhliadková cesta okolo západnej časti ostrova (návšteva pôvodne rybárskej osady Porto Moniz s prírodnými bazénmi s morskou vodou), výstup na najvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo (1862 m), fakultatívny celodenný výlet loďou na neďaleký ostrov Porto Santo.
6. – 8. deň: typické farebné domčeky v Santana, jedna z najkrajších vychádzkových trás k nádhernému Caldeirao Verde. Výrobňa svetoznámeho vína s ochutnávkou, rybárska nostalgia v Camara de Lobos, najspektakulárnejší trek ostrova na útese Sao Lourenco, vyhliadka Pico do Facho. Presun na letisko, odlet do Viedne.

V cene je letecká doprava Viedeň – Madeira a späť, kompletná doprava na Madeire vlastným mikrobusom a 7 × ubytovanie v hoteli.