Kanárske ostrovy


8-denný ... termín 27. 9. – 4. 10. 2019
3 × lokalita Svetového dedičstva UNESCO*
Cena pre účastníka: 949 €

Programovo najhodnotnejšia cesta na Kanárske ostrovy na slovenskom trhu


Vulkanické ostrovy stratené v Atlantickom oceáne, každý vznikol v inom čase, a preto každý je inakší. My najlepšie spoznáme najväčší z nich, Tenerife, celé jeho divoké pobrežie i najkrajšie a najzaujímavejšie časti vnútrozemia, ako napríklad dedinku Masca v kúzelnom horskom amfiteátri, pohorie Anaga, ale uvidíme aj tisícročný strom dračinec, historické mestá Orotava či La Laguna, a samozrejme, dominantný vulkán Pico de Teide (3718 m), na ktorý možno vystúpime za pomoci lanovky. Na ostrove La Gomera navštívime Parque Nacional de Garajonay s vavrínovými lesmi a jeho ďalšie unikátne krásy a zaujímavosti.

Rámcový program:
1. deň: letecky Viedeň – Madrid – Tenerife, presun do hotela v Puerto de la Cruz.
2. deň: Santa Cruz, "hlavné mesto" ostrova Tenerife pod sopečnými horami, Plaza de Espaňa, kostoly Iglesia de Nuestra Seňora de la Concepción a Iglesia San Francisco – La Laguna*, krásne mestečko s katedrálou a vyhliadkovou vežou – Sauzal a La Orotava (ďalšie lokality s historickými pamiatkami a nádherným rastlinstvom).
3. deň: Pico de Teide* (najvyššia hora Španielska, mikrobusom na úpätie, potom peši alebo lanovkou na vrchol) – Roques de Garcia (vulkanické útvary, nádherné vyhliadky) – Boca de Tauce (priesmyk, ďalšie vyhliadky) – Llano de Ucanca (skaliská a duny) a i.
4. deň: výlet do neuveriteľne divokých hôr Anaga.
5. deň: autobusom a loďou výlet na ostrov Gomera. NP Garajonay* (unikátne vavrínové lesy) – krásne skalnaté vrchy Los Roques – San Sebastián de la Gomera (veža Torre del Conde, dom Krištofa Kolumba).
6. deň: Icod de los Vinos (tisícročný strom dračinec, hala s motýľmi) – Masca (nádherne položená dedinka v divokých horách) – Santiago del Teide (možná výhliadková plavba pod zrázmi Los Gigantes).
7. deň: Puerto de la Cruz (relax, obchody alebo návšteva tropického parkového komplexu Loro Parque s cvičenými papagájmi, delfínmi, gorilami, žralokmi), relax pri mori.
8. deň: odlet cez Madrid do Viedne.

V cene je letecká doprava na Tenerife a späť, 7 × ubytovanie v hoteli s polpenziou, kompletná miestna mikrobusová doprava a celodenný výlet loďou a autobusom na ostrove Gomera.