Dolomity


7-denný ... termín: 28. 8. – 3. 9. 2017
1 × lokalita Svetového dedičstva UNESCO
Cena pre účastníka: 289 €
Dolomity nie sú najvyššími horami sveta a ani najvyššou časťou Álp, ale sú najvyššími vrcholmi krásy sveta. Faktory geologické, klimatické a civilizačné určili tento primát, kde krása hýri od kvetov alpských lúk cez fantáziu foriem a farieb po rozmanitosť panorám. Skutočný zázrak a snáď najväčší rozmar prírody. Z veľkého počtu izolovaných masívov je najznámejšia časť v okolí olympijského mesta Cortina d´Ampezzo. Sú tu možnosti pre všetky kategórie turistov – od tých, ktorí dávajú prednosť chodníkom, až po tých, ktorí s patričným výstrojom a výzbrojou skúsia svoju odvahu a šikovnosť na tzv. via ferrata, kde sa používa samoistenie, a samozrejme, aj pre horolezcov.

Lanovky umožňujú dostať sa rýchlo a pohodlne na výnimočné vyhliadkové body. Každý deň bude naša aktivita v inej časti pohoria, a tak našimi cieľmi môžu byť vrcholy (vždy sú v danej oblasti aj ferraty): Marmolada (3343 m), Tofana di Dentro (3237 m), chodníky v okolí Tre Cime di Lavaredo, napr. s vrcholom Crode Fiscalino (2675 m), v okolí Passo Giau je to Nuvolau (2574 m), z Passo Pordoi na Piz Boé (3152 m), vojenské ferraty na Paternkofel (2748 m) či ľahké vychádzky na Monte Piana a Monte Piano, atď. Presný denný program nie je stanovený, ten prispôsobíme počasiu a zdatnosti účastníkov, ktorá býva rôzna, možné sú aj individuálne záujmy.

V cene je doprava autobusom (aj k turistickým cieľom v širokom okolí), 5 × ubytovanie v luxusnom kempingu a používanie propán-butánových varičov.