Kanárske ostrovy


8-denný ... termín 1. – 8. 5. 2017
3 × lokalita Svetového dedičstva UNESCO*
Cena pre účastníka: 789 €

Programovo najhodnotnejšia cesta na Kanárske ostrovy na slovenskom trhu


Sedem ostrovov stratených v Atlantickom oceáne, ktoré síce majú spoločný pôvod – vulkanizmus, ale nevznikli v rovnakom čase. A tak aj ich vzhľad je rozdielny. Ležia blízko saharskej Afriky, len 300 km západne od marockého pobrežia, patria však Španielsku vzdialenému viac než 1000 km. Našou základňou bude Tenerife, najväčší z Kanárskych ostrovov. Nie, nechceme Vás pozvať na relax pri mori, i keď, samozrejme, si užijeme aj to. Chceme vystúpiť (možno pomocou lanovky) na najvyšší vrchol Španielska Pico de Teide (3718 m), vidieť národný park Garajonay na ostrove Gomera (vavrínové lesy), prejavy sopečnej činnosti a iné výnimočné krásy týchto ostrovov.

Rámcový program:
1. deň: letecky Viedeň – Madrid – Tenerife, presun do hotela v Puerto de la Cruz.
2. deň: Santa Cruz, "hlavné mesto" ostrova Tenerife pod sopečnými horami, Plaza de Espaňa, kostoly Iglesia de Nuestra Seňora de la Concepción a Iglesia San Francisco – La Laguna*, krásne mestečko s katedrálou a vyhliadkovou vežou – Sauzal a La Orotava (ďalšie lokality s historickými pamiatkami a nádherným rastlinstvom).
3. deň: Pico de Teide* (najvyššia hora Španielska, mikrobusom na úpätie, potom peši alebo lanovkou na vrchol) – Roques de Garcia (vulkanické útvary, nádherné vyhliadky) – Boca de Tauce (priesmyk, ďalšie vyhliadky) – Llano de Ucanca (skaliská a duny) a i.
4. deň: výlet do neuveriteľne divokých hôr Anaga.
5. deň: autobusom a loďou výlet na ostrov Gomera. NP Garajonay* (unikátne vavrínové lesy) – krásne skalnaté vrchy Los Roques – San Sebastián de la Gomera (veža Torre del Conde, dom Krištofa Kolumba).
6. deň: Icod de los Vinos (tisícročný strom dračinec, hala s motýľmi) – Masca (nádherne položená dedinka v divokých horách) – Santiago del Teide (možná výhliadková plavba pod zrázmi Los Gigantes).
7. deň: Puerto de la Cruz (relax, obchody alebo návšteva tropického parkového komplexu Loro Parque s cvičenými papagájmi, delfínmi, gorilami, žralokmi), relax pri mori.
8. deň: odlet cez Madrid do Viedne, mikrobusom do Bratislavy.

V cene je letecká doprava Viedeň – Tenerife a späť, 7 × ubytovanie v hoteli s polpenziou, kompletná miestna mikrobusová doprava a celodenný výlet loďou na ostrov Gomera.