Madeira a Porto Santo


8-denný ... termín: 17. – 24. 4. 2019
1 × lokalita svetového dedičstva UNESCO*
Cena pre účastníka: 1089 €Azda najúplnejší týždňový program na tému Madeirské súostrovie na trhu. Vlastným mikrobusom navštívime všetky najväčšie atrakcie Madeiry a pozrieme sa aj na charakterom úplne odlišný susedný ostrov Porto Santo s romantickými veternými mlynmi a slávnou 9-kilometrovou plážou. Madeira – kvetinová záhrada Atlantiku, ostrov večnej jari má okrem nádhernej prírody aj niečo, čo nenájdete nikde inde na svete: počas stáročí, za cenu tisícov obetí boli vybudované v strmých svahoch vulkanických hôr zavlažovacie kanály „levadas“, popri ktorých vznikli, uprostred tých najdivokejších scenérií, prekvapivo nenáročné trekkingové trasy. Tie najkrajšie navštívime, pričom program sa prispôsobí zdatnosti účastníkov. Oči sa vrchovato nasýtia pohľadmi na vodopády uprostred vavrínových lesov* a ďalšej bujnej zelene, zrázne pobrežie s malebnými dedinkami a útesmi (vrátane najvyššieho v Európe), uvidíme bohaté botanické a tropické zahrady a parky, ochutnáme lahodnú madeirskú rybu espada či slávne víno „Madeira“ priamo vo výrobni. Samozrejme, bude príležitosť aj na kúpanie v Atlantiku.

Rámcový program:
1. – 3. deň: Viedeň – Madeira. Návšteva jedinečnej ľudovej tržnice vo Funchal, výlet na Cabo Girao (jeden z najvyšších útesov na svete, takmer kolmých 600 m nad morom), trekking po náhornej planine Rabacal (Svetové dedičstvo UNESCO, krásna prechádzka večne zelenou krajinou s vavrínovými lesmi a lišajníkmi), návšteva svetoznámych botanických záhrad.
4. – 5. deň: vyhliadková cesta okolo západnej časti ostrova (návšteva pôvodne rybárskej osady Porto Moniz s prírodnými bazénmi s morskou vodou), výstup na najvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo (1862 m), celodenný výlet loďou na neďaleký ostrov Porto Santo.
6. – 8. deň: typické farebné domčeky v Santana, jedna z najkrajších vychádzkových trás k nádhernému Caldeirao Verde. Výrobňa svetoznámeho vína s ochutnávkou, rybárska nostalgia v Camara de Lobos, najspektakulárnejší trek ostrova na útese Sao Lourenco, vyhliadka Pico do Facho. Presun na letisko, odlet do Viedne.

V cene je doprava na letisko a späť, letecká doprava Viedeň – Madeira a späť, trajekt Funchal – Porto Santo a späť, kompletná doprava na Madeire vlastným mikrobusom a 7 × ubytovanie v hoteli..